جواد روشن

جواد روشن
طبقه بندی موضوعی
نویسندگان

معلمان رمز اصلی تحقق سند تحول بنادین

پنجشنبه, ۲۵ شهریور ۱۳۹۵، ۰۲:۱۳ ب.ظ

علوم آزمایشگاهی دکتر کاظمی در چهارمین گردهمایی مشترک روسای آموزش و پرورش خراسان رضوی با شورای معاونین اداره کل بیان نمود :

وی با اشاره به این که تلاش برای تحقق سند مهمترین وظیفه آموزش و پرورش است افزود: معلم مهمترین رکن تعلیم و تربیت است و توسعه انسانی تنها با توجه به ارزش بالای معلمان شکل میگیرد.

وی با تصریح این موضوع که معلم رمز و رکن اصلی تحقق سند تحول بنیادین می باشد یادآور شد: متاسفانه تمام توجه بر روی تحقق سند در حوزه ستادی است؛ حال آنکه مدیران و معلمان بیش از دیگر افراد در نظام تعلیم و تربیت بر سند اشراف و بر اجرای آن تاثیر دارند. 

کاظمی یکی از آسیب های مهم نظام آموزش و پرورش را فاصله و شکاف در توجه به معلمان دانست و اضافه کرد: بعد از معلم اساسی ترین رکن مدیران آموزشگاهی هستند که نقش بسیاری در هدایت و تحقق سند تحول بنیادین دارند که بایستی مدیریت را به رهبری آموزشی تبدیل کنیم.

وی خاطر نشان ساخت: ایجاد رضایتمندی در بین فرهنگیان از ارزش بالایی برخوردار است و باید ساز و کاری تعیین گردد که هم افزایی و همگرایی در بین جریان ها و گروه ها بالا برود.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در خصوص راهبرد اصلی آموزش و پرورش اذعان کرد: در حوزه راهبردهای آموزش و پرورش استان اصلی ترین راهبرد تعلیم و تربیت تمام ساحتی با رویکرد کیفیت و عدالت آموزشی است.

وی گفت: برای تحقق این راهبرد نیاز به رهبران آموزشی و برنامه ریزان فکور داریم که مومنانه و عاشقانه و آگاهانه برنامه ریزی و بر تحقق برنامه ها پافشاری کنند.

وی در خصوص سیاست های پیش روی آموزش و پرروش اظهار کرد: تمرکز بر سیاست های مقام عالی وزارت آموزش و پرورش با رویکرد اعتدال و نگاه تدریجی برای تحقق ، تاکید بر اجرای استراتژی های خرد و اثربخش، توزیع متوازن در تمام ساحت های تربیتی، تبدیل استراتژیک های کلان به استراتژیک های خرد و نتیجه بخش، ایجاد ثبات در مدیریت آموزش و پرورش، اعمال حداقلی تغییرات، تعامل با جریان های سیاسی بر مبنای منطق و عقلانیت و در حوزه آموزش و پرورش، پرهیز از هیجانات در تصمیم گیری ها و تصمیم گیری بر اساس تحقیق و پژوهش، تمرکز زدایی، برنامه ریزی مبتنی بر نیازمندی های منطقه ای، ارتقاء فرهنگ سازمانی در راستای خدمت رسانی و خدمت رئوفانه و مهربانانه به جامعه فرهنگیان در حوزه رفتاری و کرداری از جمله سیاست های اتخاذ شده خواهد بود.

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۵/۰۶/۲۵
جواد روشن

ارسال نظر

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.